אודות

קצת עלי

אני פטרה, עוסקת בטיפול אישי, זוגי, משפחתי והדרכת הורים.

בקליניקה שלי בכפר סבא אני פוגשת בעיקר זוגות שחווים משבר או שחיקה משמעותית ביחסים ומרגישים לבד בתוך הקשר הזוגי.

טיפול זוגי מאפשר ריפוי וצמיחה בזוגיות כמו גם ברמה האישית לכל אחד מבני הזוג. מאחר שהזוגיות היא הבסיס למשפחה, תוצאות הטיפול הזוגי מורגשות גם בקרב שאר בני הבית ובקשרים ביניהם.

בטיפול אני משלבת שיחה עם כלים חווייתיים של התבוננות ועבודה עם הגוף, הרגש והתודעה.

יש לי נסיון רב בעבודה עם משפחות סביב קשיים מגוונים של ילדים בבית ובבית הספר (בעיות רגשיות, התנהגותיות, חברתיות, לימודיות).

אני מאמינה

אני מאמינה בקשר בין אנשים, בחשיבות הגדולה שלו, בהשפעה העצומה שלו, ובקסם שקורה כשהוא טוב ומיטיב.

אני מאמינה ברצון הטוב שיש לאנשים עבור עצמם ועבור אחרים, גם אם לא תמיד רואים אותו מספיק ברור, גם אם בדרך החוצה קורים דברים והוא משתבש – בבסיסו הוא טוב.

בעיני ריפוי לא מגיע מתוך נסיון "לתקן" אנשים, אלא מתוך התייחסות טובה וחומלת כלפי עצמנו, על כל מה שיש בנו, וכלפי אחרים, על כל מה שיש בהם.

אני מאמינה שבצד עיבוד הקושי ישנה חשיבות רבה לזיהוי החלקים הבריאים והמשאבים שקיימים באדם, בזוג או במשפחה, ושיפור יכולת ההתמודדות באמצעותם.

עבורי טיפול הוא תהליך של עבודה משותפת, מציאת קצה חוט, פרימת הפלונטר, ויצירה של משהו חדש.

אני מאמינה ביכולתם של אנשים לעשות שינוי בחייהם.

גישה טיפולית

בין אם מדובר בטיפול אישי, זוגי או משפחתי, הגישה שלי היא מערכתית-הומניסטית וכוללת בתוכה מרכיבים תוך-אישיים ובין-אישיים.

התפיסה המערכתית רואה את החשיבות הרבה שיש ביחסים של האדם עם סביבתו הקרובה והבאתם לתוך הטיפול על מנת להבין טוב יותר את היווצרות ושימור הבעיה ולייצר שינוי.

הגישה ההומניסטית רואה באדם יצור חיובי בעל דחפים לצמיחה והגשמה וכוחות פנימיים למימוש דחפים אלו. המטרה היא לעזור לאדם להתחבר למשאבים הפנימיים והחיצוניים שלו, לקבל את עצמו כפי שהוא ולתת ביטוי לקיום הייחודי שלו.

ברמה התוך-אישית הדגש הוא על העמקת ההכרות והקבלה של החלקים השונים הקיימים באדם והדינמיקה ביניהם. לקיחת בעלות על המחשבות, הרגשות וההתנהגות והעלאת הערך העצמי.

ברמה הבין-אישית הרבה מהעבודה היא על העלאת המודעות לדפוסי האינטראקציה בין בני הזוג או המשפחה והשפעתם המעגלית. כאשר כל אחד מצליח לזהות את אחריותו ותרומתו לדפוס אפשר לעבור מהאשמה, התגוננות והתחשבנות למקום של הקשבה, קבלה ונדיבות.

הכשרה מקצועית